Galopujący rozwój wirtualnej rzeczywistości sprawia że popyt na usługi dotyczące konstrukcji profesjonalnych stron internetowych dla firm rośnie równie szybko jeśli nie szybciej. Związane jest to z faktem iż przespanie działania konkurencji na tym polu dla przedsiębiorcy może się okazać fatalne w skutkach. Szczęśliwie dla niektórych podążanie z duchem czasu nie musi koniecznie oznaczać inwestowania dość dużych kwot. Oszczędniejsza wersja jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla których istnienie w sieci ma być tylko i wyłącznie „trzecią nogą” a filarem funkcjonowania będzie nadal świat realny. Nie ma potrzeby wydawania wielu pieniędzy jeśli skutkiem ma być tylko i wyłącznie małe zwiększenie rozpoznawalności. Biorąc pod uwagę takich przedsiębiorców, jak również osoby prywatne tworzące strony nie dla celów komercyjnych stworzono i udostępniono w sieci internetowej wiele darmowych szablonów stron internetowych.

Zanim przedsiębiorca który zdecydował się już że koniecznie chce zaznaczyć swoje istnienie w sieci, zdecyduje się na skorzystanie z takiej możliwości powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czy też pełne zagadnienie- Konstrukcja www- czy szablony to dobry pomysł?

Jeżeli sama idea stworzenia strony www wydaje się nie do końca trafiona a wizja spędzenia kilku dni na mozolnym budowaniu strony która i tak nie spełni większości oczekiwań raczej odstręcza niż zachęca- lepiej żeby przedsiębiorca pozostał przy swoim dotychczasowym funkcjonowaniu. Nie powinien sobie dodatkowo na barki zarzucać ciężaru związanego z bieżąca obsługa strony. Zdarza się tez iż taki szablon mimo pozornej łatwości w obsłudze przerośnie czyjeś umiejętności wówczas tak czy tak pozostaje jedynie zwrócenie się o pomoc do fachowca. Natomiast kiedy ma miejsce sytuacja że przedsiębiorca z radością myśli o obsłudze strony i w przyszłości wiązać będzie z nią coraz mocniej swoją działalność, powonień zdawać sobie sprawę z ograniczeń szablonów. Pomimo tego iż dają się wypełnić treścią to jako takie nie mają w swojej opcji wielu funkcji użytkowych które posiadają płatne strony budowane na innych systemach. Dalego jeżeli jedyną przyczyna dla której przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z szablonów jest chwilowy brak środków na profesjonalnie zaprojektowaną stronę, w wielu przypadkach lepiej wstrzymać się albo poszukać wykonawcy który zgodzi się na wygodniejszą płatność w ratach.

Rozważając te argumenty oraz jeszcze szereg innych szukając odpowiedzi na pytanie Konstrukcja www- szablony czy to dobry pomysł lepiej podkreślić w odpowiedzi iż jeżeli chodzi o działalność komercyjną szablony nie są najlepszym rozwiązanie.